09-03-2011, 10:12 PM
Even kijken of we pokerberekeningen ook op tennis los kunnen laten:
Roddick heeft 40% kans op 180 punten. In het slechtste geval heeft hij 60% kans op 360 punten. Oftewel de verwachte waarde van Roddick is:
0,4 * 180 = 72
0,6 * 360 = 216
72 + 216 = 288. Dat geeft hem een budg/pnt van 3770/288 = 13,09
Bij een finale wordt dat 3770/432 = 8,72
Djokovic heeft 60% kans op 180 punten en 40% kans op 1000 punten
0,4 * 1000 = 400
0,6 * 180 = 108
400 + 108 = 508 dat geeft hem een budg/pnt van 15,35
Neem je ze samen dan krijg je bij een halve finale plek van Roddick:
288 + 508 = 796 geeft een budg/pnt van 11570 / 796 = 14,53 Bij een finale wordt dat:
432 + 508 = 940 geeft een budg/pnt van 11570 / 940 = 12,31
Oftewel met de percentages die jij aangeeft is alleen Djokovic nemen nooit interessant. Ze samen nemen is eigenlijk ook nooit interessant omdat andere combinaties van spelers waarschijnlijk al heel snel onder de 14,53 gaan komen van ze samen.
Roddick heeft 40% kans op 180 punten. In het slechtste geval heeft hij 60% kans op 360 punten. Oftewel de verwachte waarde van Roddick is:
0,4 * 180 = 72
0,6 * 360 = 216
72 + 216 = 288. Dat geeft hem een budg/pnt van 3770/288 = 13,09
Bij een finale wordt dat 3770/432 = 8,72
Djokovic heeft 60% kans op 180 punten en 40% kans op 1000 punten
0,4 * 1000 = 400
0,6 * 180 = 108
400 + 108 = 508 dat geeft hem een budg/pnt van 15,35
Neem je ze samen dan krijg je bij een halve finale plek van Roddick:
288 + 508 = 796 geeft een budg/pnt van 11570 / 796 = 14,53 Bij een finale wordt dat:
432 + 508 = 940 geeft een budg/pnt van 11570 / 940 = 12,31
Oftewel met de percentages die jij aangeeft is alleen Djokovic nemen nooit interessant. Ze samen nemen is eigenlijk ook nooit interessant omdat andere combinaties van spelers waarschijnlijk al heel snel onder de 14,53 gaan komen van ze samen.